Yukarı Çık
TR | EN | IT

Burun Estetiği

Viacco Medical Travel

Burun, yüz estetiğinin en önemli unsurlarındandır. Bu nedenle estetik cerrahi alanında burun estetik operasyonları çok önemli bir yere sahiptir. Burun estetiği sonrasında buruna yeni bir şekil vermek amaçlanmaktadır.

Burun estetiği burnun görünümünü iyileştirmek için yapılan operasyonlara verilen isimdir. Bu operasyonlar rekonstrüktif, konjenital anomalileri ve travma kaynaklı burundaki şekil bozukluklarını ortadan kaldırmak için uygulanır.

Pek çok insan ya doğuştan ya da çevresel etmenler nedeniyle oluşan burundaki deformiteleri ve şekil bozukluklarını giderebilmek için burun estetiği yaptırmaktadır. Burun tıkanıklıklarını hafifletebilmek için septoplasti ile birlikte burun estetiği faaliyetleri yürütülmektedir.

Burun operasyonlarıyla burun ucu kaldırılıp indirilebilir, sivriltilebilir, burun kalınlaştırılabilir veya diğer bozukluklar tedavi edilebilir. Ayrıca çökük burunlar dolgular sayesinde düzeltilebilir. Burun estetiği burun deliklerini de kapsamaktadır. Dar burun delikleri genişletilebilir geniş burun delikleri daraltılabilir.

Burun Ameliyatı Öncesinde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Burun ameliyatı öncesi profesyonel bir estetik cerrah ile görüşülmesi önemlidir. Ameliyat sonrasındaki beklentilerin doktora anlatılması gerekmektedir.

Burun estetiğinin yapılması için en uygun yaş genç yaşlardır. Burun estetiği büyük bir oranda başarı ile sonuçlanmaktadır .Ancak ameliyatın bazı risklerinin olduğu göz önünde tutulmalıdır. Ameliyat öncesinde ameliyatla ilgili tüm detayların doktorla görüşülmesi ameliyatın başarısı ve ameliyat olacak kişilerin beklentileri açısından çok önemli bir yere sahiptir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatı burnun boyutunu küçültmek, burun ucunu şekillendirmek, burun ile üst dudak arasındaki açıyı düzeltmek ve burundaki kemik çıkıntılarını yok etmek için uygulanır.

Buruna doku eklemesi yapılabilmektedir. Burun ameliyatı esnasında birçok işlem aynı anda gerçekleştirilebilir ve buruna çok farklı bir şekil verilebilir.

Burun estetiğinde lokal anestezi veya genel anestezi yöntemleri kullanılmaktadır. Ancak anestezi öncesi sakinleştirici ilaç verilmektedir. Bu ilaç hastanın ameliyat süreci boyunca rahat olmasını sağlar. Burun estetiği işlemleri yapılırken öncelikle burun deliklerinin içerisinde estetik yapılacak alana doğru bir kesi atılır. Bu kesi, estetik cerrahın burnu yeniden şekillendirmesini sağlar. Ardından tıbbi ekipmanlarla burun düzeltilir.

Burun Estetiği Sonrasında İyileşme Dönemi

Burun estetiği sonrasında iyileşme döneminde çeşitli ağrılar oluşabilmektedir. Baş hafif yukarıda tutulmalı, burun ve göz bölgesinde oluşabilecek morluk ve şişliği azaltmak için soğuk kompres uygulanmalıdır. Bu iyileşme döneminin hızlanmasını sağlayacaktır. Estetik esnasında uygulanan splint bir hafta içerisinde burundan çıkartılmaktadır. Ancak doktor tavsiyesine göre splint kullanmaya devam edebilirsiniz. Burun estetiği burun içerisine uygulanmaktadır. Bu nedenle burnun dış bölgesinde herhangi bir ize rastlanılmaz.

Çünkü estetik sonrası iyileşme dönemi aşamalı olarak gerçekleşmektedir, haftalar veya aylar alabilir.

Nasıl Tedavi Olabilirim ?

Burun bölgenize ait farklı açılardan çekilmiş birkaç fotoğrafınızı sitemizde bulunan başvuru formunu kullanarak gönderdiğiniz takdirde, en kısa sürede bilgileriniz doktorlarımız tarafından görüntülenir ve tedavi süreci hakkında bilgilendirilirsiniz.