Yukarı Çık
TR | EN | IT

Pasaport İşlemeleri

Türkiye'ye Sağlık Vizesi

Hastalığınızın tedavisi veya yaptırmak istediğiniz işleme ait belgelerinizi (Rapor, Görüntü Epikriz) tarafımıza gönderdiğiniz andan itibaren belgeler ortak bilgi havuzunda anlaşmalı doktorlarımız tarafından değerlendirilir ve tedavi süreciniz hakkında bilgilendirilirsiniz.

Türkiye'de Tedavi olmaya karar verdiğiniz andan itibaren de süreciniz başlar ve tercih edeceğiniz doktorun çalışmakta olduğu sağlık kuruluşu tarafından size vize başvurunuzda kullanılmak üzere tedavinizin Türkiye'de yapılacağına dair belge gönderimi yapılacaktır.

Türkiye'ye vize başvurusu nasıl yapabilirim ?

Türkiye'ye gelirken pasaportunuzun en az 90 günlük geçerliliği olduğundan emin olunuz. Tüm Avrupa Birliği vatandaşları Türkiye’ye vizesiz giriş yapabilir ve 90 güne kadar ikamet edebilir. Geldiğiniz ülkeye bağlı olarak tek giriş ile 3 aya kadar turist olarak kalabilirsiniz. Türkiye’ye gelirken birçok ülkenin vatandaşları için vize ön başvurusu gerekmemektedir, doğruda sınır kapısında turist vizesi alabilirler. Ancak her ihtimale karşı http://www.mfa.gov.tr web sitesine tıklayarak T.C. Dış İşleri Bakanlığını ziyaret edin ve ülkeniz için geçerli vize koşullarını öğrenin. Ayrıca ülkenizde bulunan Türk Konsoloslukları'na da başvurabilirsiniz.

2016 yılı itibariyle Türkiye'ye vizesiz giriş yapabilen Ülkeler:

Almanya – Andorra – ArjantinArnavutluk – Azerbaycan – BelarusBelizeBolivyaBosna HersekBrezilyaBrunei – Bulgaristan – Çek Cumhuriyeti – Danimarka – EkvatorEl Salvador – Estonya – Fas – Finlandiya – Fransa – GuatemalaGürcistanHondurasİran – İsrail – İsveç – İsviçre – İtalya – İzlanda – JaponyaKaradağKazakistanKırgızistanKKTCKolombiyaGüney KoreKosovaKosta Rika – Letonya – Libya – Lihtenştayn – Litvanya –Lübnan – Lüksemburg – Macaristan – MakedonyaMalezyaMoğolistanMoldovaMonaco – Nikaragua – Özbekistan – Panama – ParaguayPeru – Romanya – St.Cristopher Nevis – San MarinoSeyşeller SırbistanSingapur –Slovakya – Slovenya – Şili – Tacikistan – TaylandTrinidad TobagoTunus – Türkmenistan –UkraynaUruguayÜrdünVatikanVenezuella Yeni Zelanda

*Karşılıklı vizesiz giriş yapan ülkeler koyu yazı tipiyle belirtilmiştir.