Yukarı Çık
TR | EN | IT

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm hastalıkların tedavi sürecinde bir risk bulunmaktadır. Viacco Medical Travel olarak sizler için amacımız, riski minimuma indirmek ve tedavinizin en güvenilir sağlık kurumlarda yapılmasını sağlamaktır. Çalıştığımız tüm hastane ve klinikler teknolojik olarak alt yapısı yüksek , eğitimli hastane personeli ve uzman doktor kadrosuna sahiptir. Anlaşmalı sağlık kuruluşlarımız hakkında bizden bilgi alabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyet tarihinden bu güne sağlığa verdiği önem ile gerek teknoloji bakımından gerekse doktorların uzmanlığıyla genellik orta doğu bölgesinin sağlık merkezi haline gelmiştir.

Türkiye’ye tedavi amaçlı gelen misafirlerin ulaşım giderlerinin %50’si Türkiye Cumhuriyeti tarafından karşılanmaktadır.

Türkiye'de Sağlık Sistemi

Türkiye’de sağlık bakanlığına bağlı çalışan 1700’den fazla devlet hastanesi ve Özel Hastaneler bulunmaktadır.

Vize İşlemleri

Türkiye'de Tedavi olmaya karar verdiğiniz andan itibaren de süreciniz başlar ve tercih edeceğiniz doktorun çalışmakta olduğu sağlık kuruluşu tarafından size vize başvurunuzda kullanılmak üzere tedavinizin Türkiye'de yapılacağına dair belge gönderimi yapılacaktır.

Uçak Bileti Alımı

Tedaviniz için belirlenen tarihler için onayınız doğrultusunda uçak biletleriniz firmamız tarafından temin edilir.

Havaalanında Transfer

Belirlenen uçak iniş saatinizde firmamız asistanları tarafından havaalanında karşılanacaksınız.

Otel Rezervasyon ve Konaklama

Otel rezervasyonlarınız da tedavi sürecine karar verdiğiniz anda onayınız doğrultusunda yapılır. Havaalanı transferi sonrasında asistanlar tarafından otele yerleştirilirsiniz.

Acentanız, Hastaneler, hekim, otel gibi unsurların yanı sıra konforunuz ve güvenliğinizde oldukça önemlidir. Türkiye'de her bakımdan güvenli ve konforlu yaşayabileceğiniz ülkelerden biridir. Para birimi, alınacak tedavi ve konaklama için avantaj sağlar. Hızlı gelişen ekonomi sayesinde konfor ve lüks yaşam ulaşılabilir hale gelmiştir. Avrupa ve Asya kıtalarının birleşme noktasında olan Türkiye, Özellikle Asya ve Afrika vatandaşlarının tercih ettiği ülkeler arasındadır.

JCI Joint Commission International uygunluk belgesidir. Türkiye'de bu belgeye sahip 49 sağlık merkezi bulunmaktadır.

Türkiye'ye gelirken pasaportunuzun en az 90 günlük geçerliliği olduğundan emin olunuz. Geldiğiniz ülkeye bağlı olarak tek giriş ile 3 aya kadar turist olarak kalabilirsiniz. Türkiye’ye gelirken birçok ülkenin vatandaşları için vize ön başvurusu gerekmemektedir, doğruda sınır kapısında turist vizesi alabilirler. Ancak her ihtimale karşı http://www.mfa.gov.tr websitesine tıklayarak T.C. Dış İşleri Bakanlığını ziyaret edin ve ülkeniz için geçerli vize koşullarını öğrenin. Ayrıca ülkenizde bulunan Türk Konsoloslukları'na da başvurabilirsiniz.

Bankamatikler, Seyahat Çeki ve Kredi Kartı:

Bankamatikler (ATM), Türkiye genelinde mevcuttur. Avrupa kredi ve banka kartları kabul ve talimatları İngilizce olarak genellikle mevcuttur. Uluslararası kredi ve banka kartları Türkiye genelinde mağaza ve restoranlarda yaygın olarak kabul edilir. Ancak özellikle daha kırsal alanlarda, küçük mağazalar ve kafeler için nakit taşımanızı tavsiye edilmektedir. Seyahat çekleri bankalarda, büyük otellerde ve döviz bürolarında bozdurulabilir.

Açılış Kapanış Saatleri

Haftanın her günü açık olan alışveriş merkezleri, sabah 10.00 ile akşam 22.00 arası pek çok marka ve servis ile hizmet vermektedir. Tüm Türkiye’de Pazartesi günleri tatil olan müzeler, diğer günler sabah 09.00 ile akşam 17.00 arası ziyarete açıktır. Ülke genelinde Pazar günleri hariç her gün saat 09.00 ile 19.00 arası hizmet veren eczaneler, kapalı oldukları vakitlerde her bölgede bir nöbetçi merkez ile çalışmaya devam etmektedir. Türkiye’de hizmet veren pek çok banka, hafta içi saat 09.00 ile 17.00 arası müşterileri için açıktır.

Elektrik Şebeke Gerilimi

Elektrik şebeke gerilimi 220V ve 50Hz. ‘dır. Orta Avrupa tipi priz (iki uçlu) ve fişler Türkiye'de standarttır.